پاسخنامه آزمون طراحی معماری نظام مهندسی

 

با توجه به این که برخلاف آزمون نظارت و اجرا ، برای آزمون های طراحی فقط یک پاسخ صحیح وجود ندارد بنابراین هرگز پاسخ آن از طریق سایت مقررات ملی ساختمان منتشر نمی شود. همواره داوطلبین بعد از این آزمون طرح ترسیمی خود را با دوست و یا استاد ی مقایسه می کنند و اگر شبیه آن ها نباشد گمان می کنند به معنای عدم قبولیست! بارها برای دوستان توضیح داده شده که برای هر سوال طرح های قابل قبول بسیاری وجود دارد که فقط می بایست ضوابط و کلیات در هر یک از آنها رعایت شده باشد.

برای پاسخ آزمون طراحی معماری بهمن 97 یک آلترناتیو کاملا بینظیر و منحصر به فرد به سبک طراحی خانم مهندس الهام کندری نژاد به همراه تحلیل کامل آن و ذکر نکات در فیلم زیر برای شما ارائه شده است.

چندین بار فیلم را مشاهده نمایید و در جانمایی راه پله، آسانسور، پاسیو و سایر فضاها بسیار دقت کنید که نکات بسیار زیادی نهفته است که در نهایت تبدیل به یک طرح ایده آل و کاملا اقتصادی و بهینه شده است. یک طراح متخصص همواره باید در پروژه های اجرایی علاوه بر ارائه طرحی معمارانه مسائل اقتصادی و سودآوری پروژه را هم در نظر بگیرد.

پاسخ آزمون طراحی معماری مهر 98 همچنان یک علامت تعجب بزرگ در ذهن اکثر داوطبین آزمون طراحی معماری نظام مهندسی است ! با وجود آنکه نتایج اعلام شده هنوز پرسیده می شود که آیا بالاخره باید در این سوال روی فضای تجاری ساخته می شد یا خیر……؟؟؟

اول از همه باید بدونید همانطور که قبل از اعلام نتایج توسط خانم مهندس کندری نژاد در کانال آپارات مجموعه

  www.aparat.com/architect_kondori

       و پیج اینستاگرام ایشون

  www.instagram.com/architect_kondori

  اعلام شد  ساخت و یا عدم ساخت روی فضای تجاری به معنای قبولی و یا عدم قبولی در آزمون نمی باشد. شما داوطلب عزیز همواره باید سعی کنید ضوابط حاکم بر طراحی را رعایت نمایید و به همین علت بعد از اعلام نتایج آزمون طراحی معماری از هر دو گروه (چه ساخت و چه عدم ساخت)  قبولی وجود داشت.

نکته دوم: دوستانی که پروژه اجرایی طراحی کردند اکثرا با چنین موردی روبرو بوده اند که در این حالت در پروژه ها روی فضای تجاری ساخته می شود. در مورد گروه های ساختمانی هم که در فیلم به طور مفصل توضیح داده شده است تناقضی وجود ندارد و تازمانی که در صورت سوال همچون آزمون طراحی معماری مهر 96 ذکر نشود نیازی نیست در نظر گرفته شود.

حتما تحلیل آزمون را تا انتها مشاهده نمایید تا به طور کامل برای شما رفع ابهام گردد.

 

آلترناتیوهای خاص و ویژه را برای پاسخ آزمون طراحی معماری مهر 98 در ویدئو ذیل مشاهده نمایید.

با ما اصولی یاد بگیرید و متفاوت طراحی نمایید.