چی شد که اومدیم ......

 

 

 

­­

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه با عنوان دانشجوی ممتاز  ابتدا کارم را با تدریس معماری در هنرستان و نرم افزارهای تخصصی در آموزشگاه ها شروع کردم اما پس از مدتی به خاطر هدفی که داشتم از این حوزه خارج شدم. متاسفانه با توجه به فاصله ای که میان فضای تحصیل و فضای کار در کشور ما وجود دارد مجبور شدم مدتی به عنوان کارآموز فعالیت کنم تا حرفه را به طور عملی بیاموزم اما نه مثل یک فرد عادی بلکه یک کارآموز بسیار با انگیزه و فعال. همیشه مدیرانم با تشویق هایشان انگیزه هایم را دو چندان می نمودند. مدیران دیروز که امروز افتخار همکاری و ارجاع کار از سوی آن ها نصیبم شده است.

بعد از مدتی کارآموزی در 2 شرکت مشاور که زمینه تخصصی فعالیت یکی طراحی پلان و و دیگری طراحی داخلی بود توانستم به عنوان طراح در یک شرکت هلدینگ ساختمانی در شهر تهران استخدام شوم. چون تمام کارهای ساختمانی اعم از طراحی، نظارت و اجرا از صفر تا صد در آن مجموعه انجام می شد، به مرور اطلاعات و مهارت هایم در بخش های مختلف ساختمان افزایش یافت و موفق شدم  پروانه ساختمانی هر 3 صلاحیت را از سازمان نظام مهندسی استان تهران در سال 94 اخذ نمایم. البته شایان ذکر است بخشی از این موضوع به علت کنجکاوی ، عشق و علاقه زیاد به امر یادگیری و تلاش مستمر بود. بر خلاف سایر همکاران در زمان های بعد از ساعت کاری با اشتیاق فراوان در کارگاه ها حاضر می شدم و سعی می کردم نکات و ترفندهای اجرا را از پیمانکاران بیاموزم. هرگز خنده ها و بازخوردهای اولیه حضورم را از سوی مهندسین و سایرین فراموش نمیکنم که یک خانم ………….. توجهی نمی کردم چرا که هدفم برایم بسیار مقدس بوده و هست. آن روزها بود که مرا امروز تبدیل کرده به یک فرد متخصص و یادگیری نکات اجرایی که در طراحی بهتر و اقتصادی تر برای کارفرما بسیار حائز اهمیت می باشد.

بسیاری از نقشه هایی که وارد آن مجموعه می شد به جهت امر نظارت و اجرا بود و من با بررسی نقشه های معماری همواره داوطلبانه در خواست می کردم که نقشه ها را اصلاح کنم که اکثرا هم مخالفت می کردند اما وقتی نتیجه را مشاهده می کردند برایشان باورکردنی نبود و این اقدامات داوطلبانه که از نظر خیلی از همکاران خطا بود نتیجه اش شد دستیابی به یک تخصص ویژه در طراحی و اصلاح نقشه های معماری حتی در حین اجرا و بعد از ستون گذاری.

لازم به ذکر است که موضوع پایان نامه بنده،  الگویی برای خانه های کوچک مسکونی بود برخلاف زحمت چندین ماهه از سوی اساتید به خاطر موضوع مورد استقبال قرار نگرفت  اما خیلی از نکاتی رو که امروز در طراحی ها از آن استفاده می کنم حاصل آن تحقیقات است.

و در نهایت شهریور ماه 97 بعد از چند سال همکاری برای راه اندازی کسب و کار مستقل تصمیم گرفتم از آن مجموعه جدا شوم و شرکتی با نام ELKO    (ELham KOndori nejad) متولد شد. تا امروز هرگز از قدرت پارتی و یا سرمایه کسی استفاده نکردم چرا که ایمان دارم فقط یک قدرت به نام خداوند وجود دارد که برای رسیدن به اهدافم مرا کفایت می کند. توکل به خدا، گذاشتن دست هایم بر زانوان خودم، تلاش مستمر و بی وقفه و امید و باوری که برای دستیابی به رویاهایم دارم مهمترین رازهای موفقیت من تا به امروز بوده و خواهد بود.

دوست متفاوت عزیز که این مطالب مطالعه کردی نمیدونم در چه جایگاهی هستی، دانشجو، فارغ التحصیل، همکار، کارفرماو ….. فقط فکر کردم شاید بتواند به شما کمک نماید تا خودتان و توانایی هایتان را باور کنید و بدانید که باید برای رسیدن به اهدافمون همواره تلاش نمائیم و هرگز تسلیم نشویم و کاری را انجام دهیم  که آن را  دوست داریم چرا که در آنصورت آن را به شیوه ای متفاوت از دیگران و متعهدانه انجام خواهیم داد.خودمان را آماده کنیم که در این مسیر کارهای متفاوتی را برای رسیدن به نتایج متفاوت مورد نظرمان  حتی بر خلاف میل باطنی انجام دهیم مثل بعضی ازکارهایی که این روزها به آن مشغول هستم!  ایمان داشته باشیم در زمان مقرر نتیجه تلاش هایمان را خواهیم دید.گاهی باید صداها، مخالفت ها، نگاه ها، توبیخ ها،خنده ها و …… را نادیده گرفت و فقط و فقط به ندای قلبیمان گوش دهیم و تمرکزمان روی رویاهایمان باشد که قطعا دیر یا زود …..­  .ما می توانیم.

 

چهره

 

چرا سایت www.archplan-kondori.ir   ؟؟؟

 

در شرکت ELKO   تمام طراحی ها همچون طراحي پلان، نما، داخلی، سایت پلان ، …. و کلیه امور مربوط به نظارت و اجرا انجام می شود اما با توجه به ضعف بسیار زیادی که در طی سال ها در نقشه های متعدد مشاهده کردم مصمم شدم گامی مهم در این راستا بردارم.

متاسفانه نقشه ها به گونه ای ترسیم می شوند که صرفا کارفرما سریعتر موفق به اخذ جواز گردد و هیچ گونه تفکر معمارانه ای در آن ها مشاهده نمی شود و کارفرما هم در پروسه اجرا به صلاح دید خودشان تیغه چینی دیوارها را انجام می دهند.لازم به ذکر است که اکثرا در این مرحله آزمون و خطاهای بسیاری را انجام می دهند و چندین مرتبه تیغه ها را می چینند و تخریب می نمایند تا در نهایت به طرحی برسند که حتی از نظر خودشان هم قابل قبول نیست! این کار غیر اصولی خسارت های بسیار زیادی را از نظر زمان و هزینه را تحمیل می نماید.

ضعف موجود در طرح ها ارتباطی به منطقه و متراژ پروژه ها ندارد و شخصا در پرژه های بزرگ در بهترین نقاط هم شاهد آن بوده ام. طراحی های اشتباهی  که منجر به از دست رفتن سرمایه هنگفتی از کارفرما شده است. طراحی لابی های بزرگ، پاسیوهایی با ابعاد حداکثری، عدم توجه به تفکیک فضاهای عمومی و خصوصی با توجه به فرهنگ ما ایرانی ها، عدم آشنایی طراحان با نکات و ترفندهای خاص طراحی ، مشکل در فروش ملک به علت نقشه نامناسب و….

این سایت تخصصی را با 2 هدف آموزش مهندسین گرامی در زمینه طراحی و ارائه نقشه های معمارانه و بهینه با بیشترین میزان سود آوری برای ملک کارفرمایان محترم ایجاد نمودیم.

امید است با لطف ایزد منان، تلاش مستمر و مشارکت شما همراهان عزیز بتوانیم به اهدافی که مد نظرمان هست، دست یابیم.