اصلاح پروژه مسکونی آقای بیدار (2937.22مترمربع)

 

 

 

 

 

مشخصات پروژه:

کارفرما: جناب آقای بیدار

کاربری: مسکونی – تجاری

زیربنای کل: 2937.22متر مربع

تعداد طبقات: 6 طبقه (1طبقه منفی و 4 طبقه روی همکف)

تعداد واحد های مسکونی: 16 واحد

تعداد واحد های تجاری: 1 واحد

تعداد پارکینگ: 20عدد

موقعیت: اسلامشهر، واوان، بلوار امام

 

 

 

 

 

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\bidar\New folder\250-2.jpg

 

 

 

پروژه در چه مرحله ای به مجموعه واگذار گردید:

این پروژه مسکونی در مرحله ای از اجرا به یک شرکت مجری واگذار شد که قبلا افتخار همکاری با آنها را داشتیم. پس از بررسی اولیه نقشه ها توسط آن ها با توجه به شناختی که از عملکرد مجموعه داشتند از ما خواسته شد نقشه ساختمان را مجدد طراحی کنیم و نقشه ها در اختیار ما قرار گرفت.

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\bidar\New folder\251-2.jpg

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\bidar\New folder\252-2.jpg

مجموعه چه اقداماتی را در این پروژه انجام داد:

در طراحی پلان اولیه پروژه 4 واحد مسکونی طراحی شده که شامل 2 واحد دو خوابه و 2 واحد یک خوابه و متاسفانه در نقشه ضابطه پاسیو نیز رعایت نشده بود. طبق مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرداری زمانی که 2 فضای فرعی (آشپزخانه) از دو واحد مستقل روبروی هم قرار گیرند به 4متر فاصله بین دیوارها نیاز است اما در نقشه های طراحی شده 3 متر بود و در واحد شمال غربی که تنها منبع تامین نورش پاسیو بود عملا پذیرایی فاقد نورشده بود و از نظر ضابطه هم قابل قبول نبود…… یکی دیگر از نقاط ضعف پروژه طراحی واحدهایی با مساحت حدودی 110 مترمربع با یک اتاق خواب در شهر اسلامشهر را می توان اشاره کرد که کارفرما را در فروش ملک دچار مشکلات عدیده ای می کرد.

طبق روال اکثر پروژه های اصلاحی شرکت در حین اجرا تمام موارد غیر از ستون ها، پاسیو و راه پله و آسانسور حذف گردید و طراحی پلان آغاز گردید.

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\bidar\New folder\akbari memari 97.02.04---shahkar-Model.jpg

با توجه به مشکلات متعددی که در این پروژه وجود داشت آلترناتیو های مختلفی طراحی گردید که طرح منتخب را در تصویر زیر مشاهده می کنید. 3 واحد مسکونی سه خوابه و یک واحد مسکونی یک خوابه در طرح پلان اصلاحی ترسیم شد. مساحت لابی در طبقات کاهش یافت و به فضای خالص ملک افزوده شد. مشکلات پاسیو از نظر ضوابط برطرف و نور پذیرایی واحد شمال غربی نیز تامین گردید.

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\bidar\New folder\253-2.jpg

کافیست چیدمان و مبلمان واحدهای مسکونی ، تفکیک فضاهای عمومی و خصوصی و….. را نسبت به نقشه های اولیه مقایسه نمایید تا ایمان داشته باشد که مجموعه ما همواره متفاوت ترین، کارآمدترین و سودآورترین طرح پلان را برای کارفرمایان محترم و ساکنین عزیز ارائه می نماید و قادر به اصلاح ویژه پروژه ها حتی در حین اجرا می باشد. البته توضیحات دیگر این پروژه مفصل است که از آن عبور می کنیم.