اصلاح پروژه مسکونی – تجاری خانم نثاری (4690.32 مترمربع)

 

 

 

مشخصات پروژه:

کارفرما: سرکار خانم نثاری

کاربری: مسکونی – تجاری

زیربنای کل: 4690.32متر مربع

تعداد طبقات: 10 طبقه (3 طبقه منفی و 6 طبقه روی همکف)

تعداد واحد های مسکونی: 28 واحد

تعداد واحد های تجاری: 8 واحد

تعداد پارکینگ: 45 عدد

موقعیت: تهران،یافت آباد، خیابان مرتضی زندیه

 

 

 

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\yaft abad\New folder\16-2.jpg

پروژه در چه مرحله ای به مجموعه واگذار گردید:

این پروژه مسکونی –تجاری در مرحله اجرا بود که کارفرمای محترم درخواست تغییر نقشه جواز ساختمان را از مجموعه داشتند.

 

 

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\yaft abad\photo_2016-06-20_14-52-37.jpg

 

 

 

تعدادی از واحدهای مسکونی و تجاری به صورت پیش فروش به خریداران با مشخصات و متراژهایی متناقض با نقشه جواز ارائه شده بود در نقشه تیپ طبقات ساختمان، 2 واحد مسکونی 2 خوابه و 3 واحد مسکونی 1 خوابه طراحی شده بود و عمده مشکلات کارفرما در واحد میانی پلان مسکونی بود که به صورت پلان مسکونی 1 خوابه ترسیم در حالی که بدون دقت به عنوان واحد مسکونی 2 خوابه به مالکین فروخته شده بود و می بایست در نقشه های جدید این مورد مهم اصلاح می گردید.

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\yaft abad\New folder\18-2.jpg

مجموعه چه اقداماتی را در این پروژه انجام داد:

با توجه به اینکه ستونها اجرا شده بود، سایت پروژه هندسه نامنظمی داشت و کم بودن متراژواحدها طراحی پلان مجدد و افزودن اتاق خواب به درخواست کارفرما و اعمال تغییراتی در متراژ واحدها کار بسیار دشواری بود اما با وجود تمام این محدودیت ها مجموعه طراحی مجدد این ساختمان 10 طبقه را به عهده گرفت.

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\yaft abad\New folder\ARCH-Model-2.jpg

از شرکت مجری پروژه درخواست شد که نقشه بردار، سایت پروژه و محل جانمایی دقیق ستونهای اجرا شده را ارائه نماید و ما بر اساس این نقشه طراحی پلان را آغاز کردیم.

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\yaft abad\New folder\22-2.jpg

با حفظ موقعیت پاسیوها، راه پله ها و آسانسورها طرح پلان پروژه طبق ضوابط شهرداری به طور کامل تغییر کرد. نه تنها در نقشه های جدید ساختمان، خواسته کارفرما را توانستیم تامین نماییم بلکه کیفیت تمام واحدهای مسکونی از نظر چیدمان، تفکیک فضاهای عمومی و خصوصی و …… افزایش یافت.

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\yaft abad\New folder\20-2.jpg

در پلان طبقه آخر ساختمان 2 واحد مسکونی 2 خوابه، 1 واحد مسکونی 1 خوابه و 1 واحد مسکونی 3 خوابه ترسیم شده بود که در نقشه اصلاحی ساختمان 3 واحد مسکونی 2 خوابه و 1 واحد مسکونی 3 خوابه طراحی گردید. نسبت به نقشه تیپ طبقات 2 واحد مسکونی تبدیل به 1 واحد شد که البته مالک این واحد بزرگتر در حین اجرا تغییرات کوچکی را اعمال کردند که تصویر اول مربوط به نقشه جوازو تصویر دوم نقشه اصلاحی می باشد.

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\yaft abad\New folder\19-2.jpg

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\yaft abad\New folder\21-2.jpg

در پلان واحدهای تجاری نیز با توجه به متراژهایی که فروخته شده بود تغییراتی نسبت به نقشه جواز که در تصویر ذیل مشاهده می نمایید انجام دادیم.

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\yaft abad\New folder\17-2.jpg

نمای ساختمان دارای تاییدیه شهرداری بود که پس از نهایی کردن پلان پروژه، انطباق با نمای طراحی شده و تغییرات لازمه توسط مجموعه انجام گردید به گونه ای که در هنگام صدور پایانکار ساختمان با مشکل مواجه نشوند. نمای مورد تایید کمیته نما را که توسط شرکت مشاور دیگری طراحی شده بود مشاهده می نمایید.

 

 

E:\Elhammmmm\نخبگان وبمستر\سايت طلايي من\nemunekar\yaft abad\l.jpg

 

 

افتخار بسیار بزرگیست که طراحان مجموعه با تخصص و تجربه بی نظیر در پروژه های اجرایی مختلف در طی سال ها می توانند چنین تغییرات اساسی را در حین اجرا و با محدودیت های فراوان در نقشه های ساختمانی برای کارفرمایان محترم ایجاد نمایند. مجموعه ما تخصصی ترین مرجع طراحی پلان معماری در کشور می باشد.